צרו קשר -  052-2523969 


מידע כתוב על עפיפונים ושימוש בהם, התגלה כבר בשנת 200 לספירה,בסין. כתוב שהגנרל הין-ציין העיף עפיפון מעבר לחומה שהוא תקף, על מנת למדוד את האורך של המנהרה שעל הצבא שלו לחצוב, בכדי לעקוף את מבנה ההגנה של האויב.הפרחת עפיפונים הופצה ע"י סוחרים סינים לקוריאה ומשם להודו , כל אזור פיתח ובנה עפיפונים מיוחדים לאזורו. העפיפונים הגיעו במאה ה 7 ליפן ע"י נזירים ונעשה בהם שימוש מיסטי להרחקת רוחות רעות.

התגלית שעפיפונים עפים בשמיים גרמה לאנשים לרצות מאד לעוף בעצמם. הסינים בנו דוגמאות רבות של עפיפונים ,בצבעים וצורות שונות, ואף בצורה של חיות וציפורים כאשר מיוחסים להם כוחות מאגיים. השתמשו בעפיפונים בטקסים דתיים ואף לשעשוע והנאה. היו מקיימים פסטיבלים ויוצרים מפגני ענק של עפיפונים מרהיבים בשמיים.

 

במהלך 300 השנים האחרונות נושא  העפיפונים קיבל תנופה, ותחומים  מגוונים. מדענים כגון בנג'מין פרנקלין , האחיים רייט ,אלכסנדר גרהם בל ואחרים נעזרו בתחומים שבהם עסקו- בידע שנצבר והושג בתחום העפיפונים, וניצלו אותו במחקריהם ובפיתוחים שעשו.

1749 -אלכסנדר ווילסון מסקוטלנד בדק את שינוי הטמפרטורה בשכבות שונות של האטמוספירה ע"י התקנת מספר ברומטרים על 12 עפיפונים שהועפו במקביל על חוט אחד במרחקים שווים לגובה של כקילומטר.

1752- בנגמין פרנקלין מדען  מארה"ב הוכיח כי הברקים הינם כוחות חשמליים ולא כוחות על טבעיים,זאת  ע"י העפה של עפיפון שאליו  קשור מפתח, בנגמין קיבל מכת חשמל באותו ניסוי וכמעט נהרג.

1799-1809 גורג קיי מקאלי מאנגליה שחקר ועסק בפיתוח תורת האווירונאוטיקה, עורך סדרה של ניסוים בעפיפונים על מנת להבין את הכוחות הפועלים על עפיפון ככלי טיס כבד מן האוויר, והוא מגלה תגליות רבות הקשורת בתעופה, ועד עצם היום הזה רוב המטוסים מושפעים ומונחים י מהניסוים שלו.

1829 גורג פיקוק מחנך ומורה מאנגליה הצליח להזיז ולהניע 2 עגלות עם 5 אנשים במהירות של 30 קמ"ש למרחק של קילמוטרים, ע"י חיבור שני עפיפוני ענק לעגלות.

1833 מטרואלוג קושר על עפיפון מד רוח ובכך מדד את מהירות הרוח בגבהים שונים.

1847 נערכה בארה"ב תחרות עפיפונים שמטרתה היתה להנחית עפיפון מעבר לנהר הניאגרה, אחד הילדים הצליח להעביר את העפיפון שלו והשתמש עם חוט באורך של 250 מטר

1893 לורנס האגרייב פיתח עפיפון תלת מימד [ עפיפון קופסא ] ובכך פרץ את הדרך לבניית עפיפונים אשר מצליחים להרים אפילו אנשים.

1903 סמואל ל קודי ממציא רכבת של עפיפוני קופסא להעפת אדם

1948 פרנסיס רוגאלו ממציא עפיפונים מודרנים

1963 דומינו גאלברט ממציא עפיפון רך ללא שילדה וכיום הם מהעפיפונים הנופצים בעולם

1982 דון קאבור בונה עפיפון אקרובטי [ פעלולים] המופרחים  עם 2 חוטים. 

התקשרו עכשיו - 052-2523969
לייבסיטי - בניית אתרים