צרו קשר -  052-2523969 


העפיפונים הראשונים הומצאו לפני 4000 שנה בסין, באותה תקופה גילו את השימוש במשי ובבמבוק. בתחילה בנו את העפיפונים בדמויות של ציפורים ובע"ח, וייחסו להם כוחות מאגיים בשל עצם היותם מעופפים גבוה בשמיים.

מנהגים רבים  יוחסו לעפיפונים
כאשר נולד תינוק ,היו רושמים את שמו על גבי העפיפון והיו מעיפים את העפיפון גבוה לשמיים .ואז היו מנתקים את החוט ועוקבים אחר העפיפון, אם היה ממשיך לעוף גבוה היה זה סימן לאריכות ימים.

אם  למישהו היתה בעיה כלשהיא בחייו,  היה רושם את הבעיה  על עפיפון והיה מעיף אותו גבוה. כאשר היה מגיע לסוף החוט היה מנתק את החוט ועוקב אחר העפיפון, אם העפיפון היה נעלם בשמיים גם הבעיה הייתה נעלמת .אם העפיפון היה חוזר לקרקע אזי שנשאר אם אותה בעיה.

ביפן סין, הודו ובשאר מדינות המזרח נהגו לערוך קרבות עפיפונים, החוט היה מצופה בשבבי זכוכית ובקצה מוטות הבמבוק של המסגרת היו קושרים סכינים,וכל משתתף היה צריך לחתוך את העפיפון של היריב ולהפיל אותו.
 

 
העפיפונים הגיעו למערב כנראה במאה ה 14 ונעשו נפוצים במאה ה 17, בתחילה עשו בהם שימוש צבאי, מאוחר יותר נבנו העפיפונים בצורות תלת ממדיות, אשר היוו את הבסיס  לבניית מטוסים.במלחמת העולם הראשונה השתמשו בעפיפונים לצפייה על כוחות האויב וכן היוו שימוש כפצצות מעופפות וכאמצעי הגנה להתקפות אויר. במלחמת העולם השנייה צויידו הטייסים בעפיפונים כאמצעי לאיתותבשעת ומצוקה.
 

שיאי עולם
כל השיאים קובצו ופורסמו ע"י עדי ראייה, אף לא אחד מהם אושר בידי גורמים רשמיים. בין אם תאמינו או לא השמיים הם הגבול.

3801 מטר הגבוה המקסמיאלי אליו הגיע עפיפון
9740 מטר הגבוה המקסמיאלי של רכבת עפיפונים - 8 עפיפונים מחוברים
180 שעות זמן ארוך ביותר של שהות עפיפון באויר
1500 מטר העפיפון הגדול ביותר בעולם
705 מטר העפיפון הארוך בעולם
11284 עפיפונים שעפו על חוט אחד
87 חוקים למשחק קרבות עפיפונים
5 מ"מ העפיפון הקטן ביותר בעולם.

התקשרו עכשיו - 052-2523969
לייבסיטי - בניית אתרים